BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naminių gyvūnų sterilizacija ir kastracija

Pastaruoju metu vis daugiau gyvūnų savininkų ryžtasi sterilizuoti ar kastruoti savo augintinius. Ir, žinoma, prieš apsisprendžiant yra apsvarstoma daugybė 'už” ir “prieš” - iškyla klausimas, ar iš tikrųjų tai nepakenks gyvūnui. Veterinarų nuomonė šiuo klausimu yra viena - jeigu nėra planuojama gyvūną veisti, geriausia sterilizuoti jį jauname amžiuje ( 5-12 mėn., priklausomai nuo gyvūno rūšies, veislės ir kitų faktorių). Ypač svarbu sterilizuoti į lauką einančius katinus ir kates, kadangi kitu atveju, katės veda kačiukus 3 - 4 kartus metuose, o tai jas labai išvargina, daugėja beglobių ir ligas platinančių gyvūnų, valkataujančių gatvėse. Sterilizacija ar kastracija turi savų pliusų bei minusų. Pliusai:


  • padės išvengti nepageidaujamo prieauglio,

 • apsaugos nuo gimdos, kiaušidžių, prostatos, sėklidžių, pieno liaukų uždegimų bei navikų, kurie ypač dažnai pasitaiko pas nesterilizuotus ir neveisiamus vyresnio amžiaus gyvūnus,

 • nebeliks nepatogumų susijusių su ruja ir kalių tariamu nėštumu,

 • gyvūnai nebejaus poreikio ieškoti partnerio, kadangi nebeliks instinkto poruotis. Taigi, jie rečiau pabėgs, taps ne tokie agresyvūs, kadangi nebereikės kovoti dėl teritorijos ir patelių, patirs mažiau traumų, rečiau sirgs užkrečiamomis ligomis,

 • katinai nustos žymėti teritoriją namuose, išnyks nemalonus šlapimo kvapas,

 • šunys taps lengviau dresuojami, prieraišesni, sargesni.

 


Kokie šalutiniai poveikiai po kastracijos/sterilizacijos?


 


Daugelis žmonių skundžiasi, jog atlikus operaciją, jų augintinis nutuko. Kaip žinia, po operacijos išnykus lytiniam potraukiui šie gyvūnai neieško poros, nekovoja dėl teritorijos, jie tampa ramesni ir todėl jų apetitas pagerėja. Pagerėjus apetitui, katė valgo daugiau, o šeimininkas šeria gausiau. Štai čia ir slypi pagrindinė priežastis, kodėl katės po sterilizacijos/kastracijos nutunka. Katėms gausiau valgant labai svarbu ėdalą normuoti, kad neperšertumėte savo augintinio. Pagaliau to visiškai galima išvengti kontroliuojant pašaro kiekį arba parenkant specialias kastruotiems gyvūnams skirtas dietas. Esant tokiai situacijai patartina įsigyti veterinarinį ėdalą katėms, skirtą specialiai antsvorio mažinimui. Šis pašaras labai mažos energijos, todėl galite būti tikri, kad Jūsų katei padės numesti svorio. Kartais pasitaiko, jog po sterilizacijos arba kastracijos susidaro šlapimo pūslės struvitiniai akmenys. Specialus veterinarinis ėdalas, skirtas sterilizuotoms katėms ir kastruotiems katinams mažina struvitinių akmenų kaupimąsi ir šlapimo rūgštinę terpę.  Šis veterinarų patikrintas ėdalas gydys Jūsų augintinį ir tuo pačiu suteiks sotumo jausmą.


 


Dažniausiai nuo operacijos sulaiko keli mitai:


  • sterilizuotas gyvūnas taps vangus, pasikeis jo charakteris. Iš tikrųjų operacija negali pakeisti gyvūno charakterio. Kartais po sterilizavimo ar kastravimo pagerėja apetitas, kadangi gyvūno nebevargina stresai dėl rujų, poros paieškos, kovos už teritoriją, ir, neribojant pašaro, šuo ar katė gali nutukti. O tada jie, žinoma, tampa vangesni, mažiau žaidžia. To visiškai išvengti galima kontroliuojant pašaro kiekį arba parenkant specialias kastruotiems gyvūnams skirtas dietas,

 • gyvūnas patirs stresą, nes nebegalės turėti palikuonių. Čia mes jau pritaikome žmogišką mastymą. Nes po operacijos nebeveikiant lytiniams hormonams, gyvūnai nebejaučia poreikio susilaukti palikuonių. Taigi, nėra ir jokio streso. Didžiausią stresą patiria nesterilizuoti ir neveisiami gyvūnai, ypač katės ir katinai,

 • reikėtų leisti patelėms nors kartą susilaukti palikuonių. Iš tikrųjų, geriausia jas sterilizuoti iki pirmos rujos, arba kuo anksčiau po jos, kadangi sterilizavus po jauniklių arba vyresniame amžiuje, rizika sirgti ginekologinėmis bei pieno liaukų ligomis lieka beveik tokia pati aukšta, kaip ir neoperuojant.

 


Kuo skiriasi kastracija nuo sterilizacijos?


 


Kastracija atliekama patinams pašalinant sėklides, o sterilizacija atliekama patelėms, pašalinant kiaušides ir gimdą. Sterilizacija yra kiek sudėtingesnė operacija nei kastracija, nes reikia prapjauti pilvą. Tačiau baimintis nėra ko. Atliekant šias operacijas yra naudojama narkozė, todėl Jūsų augintinis nieko nejaus ir jam neskaudės. Didelis privalumas tai, jog pasibaigus narkozei Jūs savo numylėtinį iš karto galėsite vežtis namo.


 


Kada geriausia operuoti?


 


Jei neplanuojate gyvūno veisti, visuomet patariama atlikti šią operaciją gyvūnui esant jaunam. Katės lytiškai subręsta kur kas anksčiau, nei daugelis žmonių mano. Jiems sunku patikėti, kad dar maži, pilnai nesuaugę kačiukai jau patys gali tapti tėvais. Kačių augintojai tiki, kad katę reikia sterilizuoti prasidėjus pirmajai rujai. Tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Katės lytiškai subręsta penkių-šešių mėnesių amžiaus, katinai kiek vėliau. Paprastai pirmasis lytinis potraukis yra sunkiai pastebimas, todėl Jūsų katytė šiame amžiuje jau gali namo grįžti nėščia, o katinas gali bandyti bėgti iš namų. Tad norint išvengti tokių nemalonumų, kates patartina sterilizuoti, o katinus kastruoti dar prieš lytinį subrendimą. Suprantama, jog ne vienas žmogus pagalvoja apie tai, ar dora tokį jauną ir mažiuką kačiuką operuoti. Tačiau šios mintys Jūsų kamuoti neturėtų, nes jauniklį iškastravus, mažylis nieko nepraras, kadangi paprasčiausiai jis nebus išgyvenęs to „neramiojo laikotarpio“. Šunų brendimo amžius priklauso nuo veislės, todėl geriausia būtų pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.


Jei įsigijote jau suaugusį gyvūną – ne bėda. Ir vyresnio amžiaus gyvūnus kastruoti galima. Taipogi galima sterilizuoti kates ir kales jau turėjusias jauniklius.


 


Kaip kastracija/sterilizacija įtakoja gyvūno elgesį?


 


Jei gyvūnas kastruojamas vėlesniame amžiuje, tuomet, kaip jau minėta, išnyksta lytinis potraukis ir gyvūnas tampa ramesnis, meilesnis, draugiškesnis. Gyvūną iškastravus prieš lytinį brendimą jo elgesys visiškai nepasikeis. Jis pasiliks tiek pat meilus ir žaismingas, koks ir buvo. Jis nenutols nuo namų toliau, nei tai darė iki šiol ir bendraus su kitomis katėmis lygiai taip pat, kaip tai darė ankščiau. Taigi, atlikus katėms šią operaciją, šie gyvūnai visą gyvenimą išliks taikūs ir malonūs.


 


Kas ir kaip turėtų atlikti operaciją?


 


Operaciją visada atlieka kvalifikuotas veterinarijos gydytojas, pati jos technika priklauso nuo gyvūno rūšies, amžiaus, sveikatos būklės ir t. t. Operuojant taikoma bendroji nejautra. Gydytojas visada smulkiai paaiškins, kaip paruošti gyvūną operacijai ir kaip prižiūrėti po jos. Svarbiausia laikytis visų gydančio gydytojo nurodymų. Po operacijos dažniausiai yra skiriamas antibiotikų kursas pooperacinėms komplikacijoms išvengti. Labai svarbu, kad gyvūnas nelaižytų siūlių, kurios yra nuimamos po 7-10d. Tam yra naudojamos specialios plastikinės apykaklės arba medvilniniai marškinėliai. Gyjanti žaizda po kelių dienų ims stipriai niežtėti ir jei gyvūnas ją laižys, žaizda šus, blogai gis, gali prasidėti pūlinga infekcija ar gyvūnas tiesiog per anksti nusiims siūles. Jeigu žaizda gyja gerai, patiems nereikia jos niekuo plauti ar tepti. Po operacijos kurį laiką reikėtų vengti didesnių krūvių, neišleisti gyvūnų vienų į lauką, nemaudyti. Katinų dėžutėse esanti smėlį reikėtų 4-5 dienom pakeisti popieriumi, nes smėlis gali prilipti prie žaizdelės ir apsunkinti gyjimą.


Taigi, kastravimas žymiai pagerins jūsų augintinio sveikatą ir gyvenimo kokybę.


 


Veterinarijos gydytojas


Andrius Sukackas


8686 27865

Rodyk draugams

Komentarai (53)

 1. Anonymous:

  apie sterilizacija, tai paskaicius apie moteris raso,kad pasalinus gimda iskart prasideda menopauze ir del to reikia skirti hormonu terapija, o del kaciu tai irgi turetu taspats buti nes fiziologiskai tai mechanizmas tas pats.

 2. Andrius:

  Pirmiausia hormonus gamina ne gimda o kiausides ir pasalinus jas zinoma atsiranda siu hormonu trukumas, kuriam susinormalizuoti, t. y. organizmui prisitaikyti reikalingas laikas. Hormonu terapija netaikoma siais atvejais todel, kad pas zmones ji daugiausia taikoma tam, kad pasalinti neigiamus dazniausiai psichologinius menopaauzes simtomus. Subrendusio gyvuno organizmas pgana gerai funkcionuoja ir be moterisku ar vyrisku hormonu. Pabresiu, kad sitos operacijos turi savo teigiamu ir aisku neigiamu savybiu ir ytakos organizmui.

 3. Anonymous:

  Kastruotas katinas pradėjo plikti… Iki tol nebuvo tekę girdėti apie šį pašalinį poveikį, dabar visi aplankyti veterinarijos gydytojai tvirtina, kad tai kastracijos pasekmė (grybelį, parazitus, nesubalansuotą maistą ir k.t. jau atmetė). Kaip supratau, hormoniniai preparatai tokiais atvejais taikomi tik patelėm. Gal galėtumėt pakomentuoti?

 4. Andrius:

  Tenka susidurti ir su nekastratuotu katinu ir kaciu plikimais. Daznai atmetus kitas priezastis yra rekomenduojama kastracija, del to jog vyrauja nuomone jog tokius sutrikimus sukelia hormonu pusiausvyros sutrikimai. Tais atvejais kai tokie plikimai pasitaiko jau kastruotiems individams, savaime suprantama atgal kelio nera. As tai nevadinciau kastravimo salutiniu poveikiu, nes siu sutrikimu atsiradimo mechanizmas nera galutinai aiskus.

 5. mano kkatina neseniai pries 3 dienas kastravo o jau vakar vel pradejo kniaukti ir praso i lauka bet miaukia taip pat kaip ir pries morciu as skaiciau kad turetu buti siulai ir kad katinui neleisti laizyti o pas mano katina siuliu nera gal kuo nor galite padeti

 6. Andrius:

  Šiuo atveju butu geriau jei pasuktumete man tel: 868627865 ir pabandysim aptarti.
  Pagarbiai Andrius

 7. Anonimas:

  sveiki, ar galite tiesiai sviesiai parasyti suns po kastracijos organizmui minusus? Nes pliusai visur pateikiami akivaizdziai, o minusai miglotai. Aciu

 8. Andrius:

  Laba diena,

  na pagrindinis minusas tai turbu butu tai jog suo praranda hormona- testosterona, kuris dalyvauja visoje eileje gyvybiniu procesu, ne tik lytineje sistemoje. Del to zinoma pasikeicia suns fiziologija, medziagu apykaita, emocine bukle, kitos funkcijos. Antras minusas tai butu pati operacija, siaip ar taip tai yra chirurgine intervencija ir kaip ir kiekviena operacija turi savo poveiki organizmo buklei.

 9. Anonimas:

  O kas vyksta praradus hormoną testosteroną? Kaip pasikeičia šuns fiziologija, medžiagų apykaita, emocinė būklė ir tt. Gal galėtumėte plačiau apibūdinti? Dar klausimas- tai gal geriau kriptorchui (kirkšnyje sėklidė) atstatyti sėklidę į vietą, o ne kastruoti? Ačiū už atsakymą.

 10. Andrius:

  Su atstatymu daznaiusiai buna problematiska, todel kriptorchidam primygtinai rekomenduociau kastracija. Testosterono poveiki placiau galima susirasti internete, cia del vietos stokos nenoreciau plestis :)

  Pagarbiai Andrius

 11. Kada galima sterilizuoti katę, kuri prieš 2,5 mėn . atsivedė palikuonių ne pirmą kartą?

 12. Kada galima sterilizuoti katę, kuri prieš 2,5 mėn . atsivedė palikuonių ne pirmą kartą?

 13. Jau galima, jei nepradejovel rujoti.

 14. sandra:

  mano suniui apie 10-11 men(tiksliai nzn nes radau ji)jis tapo agresyvus namie esanciai patelei(jis patinas) ar kastracija sumazins jo agresyvuma ir kiek tai kainuotu?suo gan didelis kaip suauges vokieciu aviganis

 15. Andrius:

  Kastracija daugumoje atveju sumazina gyvunu agresija, ypac jei ji kyla del seksualiniu instinktu

 16. Andrius:

  Sita operacija kainuotu apie 100 Lt

 17. Sandra:

  laba, mano šuniukas beveik 3 metų, Toiterjeras, negaliu nuspresti kuri blogybė blogesnė(kastracija ar palikti kaip yra)gyvuliukas kankinasi ir teritorija žymi namie, vis bijau tų šalutinių poveikių.Kokiu metu laiku geriau kastruoti? Ir kiek trunka operacija
  Dėkoju iš anksto už atsakymą.

 18. Zosė:

  Katinas dingo iš namų prieš 2 savaites. Jau pradedu abejoti, kad grįš. Apžiūrėjau prie namų visus krūmus, pakeles lavonėlio ieškodama. Anksčiau tokiam ilgam laikui neprapuldavo. Jei vis dėlto grįš tas “rūpužiokas” aš pasiryžusi juo užsiimti… Ar galima kastruoti 10 metų katiną?

 19. Gintare:

  Labas vakaras!!! o kada reikia sterilizuoti katyte?turiu omeny kai baigiasi vadinamas morcius nes kiek suprantu kai jis buna sterilizuoti negalima? ir ar 2 metu katyte dar galima sterilizuoti?

 20. Ogis:

  Sveiki, norėjau paklausti, Toiterjierą kada būtu galima kastruoti? jam 5 mėn. Kokia kaina būtu? Ačiū.

 21. Ausrine:

  sveiki. Mano katinui prapliko uodega ties saknimi neissivaizduoju del ko. Manau kad jam ta vieta skauda nes neleidzia prisiliesti. Nuo ko tai galetu buti ir kaip ji gydyti? Ruosiuosi kastruoti ar tureciau palaukti kol uzgis ar tai netrukdo? Ar jo plikimas pavojingas zmonems katinas gyvena namie bet ei na ir i lauka?

 22. Anike:

  Sveiki. Gal kas žino kainas, kad pašalinti kalei gimdą? Mano Stafui jau 8 metai. Kokios kainos Klaipėdoje? Ir ar verta ją daryti? keturias dienas leidau antibiotikus, o dabar galines kojas vos pakelia. Nes liga jau apie savaitę. gal tiesiog užmigdyt.

 23. Aleksandra:

  LAbas vakaras. atsiprasau uz sutrugdyma, taciau noreciau paklausti. turiu kalyte kuri neseniai paginde. po kiek laiko galima ja sterilizuoti ir kiek tai kainuotu. jai pusantru metuku, palikuonius atsivede pirma karta, po antro rujojimo. busiu labai dekinga.
  su pagarba, Aleksandra.

 24. Karolina:

  Turim 9 men bigliuka.Labai judrus ir hyper seksualus sunelis.Kieme lipa ant visu sunu, net ant vilksuniu.Namuose problemu del to neturim, tik is varpos gana daznai nulasa gelsvi laseliai.Ar tai gali buti infekcija?Norim ji kastruoti, bet baiminames, kad prarasim suns pasitikejima, nes jis pas mus tik antra menesi.Ar rekomenduotumete kastruoti, nelaukti, ar geriau dar siek tiek,,prisijaukinti”?

 25. Zydrune:

  Laba diena,
  Pries daugiau nei puse metu steralizavome savo katyte, atrodo viskas lyg ir normaliai, bet….atsitiko taip kad jei vistiek yra morcius. kaip taip gali buti man sokas operacija buvo padaryta katyte isgydyta randas uzgijas o morcius vistiek yra pozymiai tie patys, dabar iskyla klausimas gal kas jei kas tasitiko kokios ligos atsiranda po steralizacijos simtomai panasus i morciaus. O gal mes buvome apgauti ir jei nieko neispjove nieko nebesuprantu. Esame isvyke musu katyte lietuvoje vasary grisim namo kaip mums elgtis,veterinarijos klinika lyg ir prestizine zinoma Klaipedoje.

 26. Liudvika:

  Laba diena,

  Mano katei dabar vieni metai ir desimt menesiu be to ka tik (vakar diena) Buvo isoperuota (sterilizuota)ji slapinasi dezeje, jau vaiksto geriau, uzsoka mazdaug ant sofos kuri yra 0,5m… Bet ji visai nevalgo… Nezinau kodel, idejau jos megstamiausia (sausa) maista. Ir negeria manau. Taip pat kai paiemu ja uz pazastu ji kniaukia ar jai ten skauda?

 27. raimondas:

  Sveiki,musu toiterjerui 2 metai,veisti nesiruosiam,ar ne per velu kastruot ir ar nesusisuks saratai po kastracijos suniui,ir dar girdejom,kad labai kenkia narkoze,ypac tokiu mazu veisliu suneliams?

 28. vita:

  Turim Kaukazo avigani,jam 10 men.Labai puikus suo,bet labai dominuojantis.Rodo agresija tik mums,su visais kitais puikiai elgiasi,jokios agresijos.Klausiau kinologes,gal ji kastruoti,bus nuolankesnis,ji sako,kad kol kas nemato reikalo.Kokia butu nuomone siuo klausymu

 29. raminta:

  Sveiki.mano suo patinas, paskutiniu metus, (jam 3 metai dabar),pradejo keistai elgtis.paliktas vienas apvercia namus aukstyn kojomis.tarsi iesko isejusiu seimininku, nerimsta, iskrecia spintas atsidares duris, stalcius, dar prislapina ant grindu. kaskart parejus namo vaizdas buna kraupus…labai nerimsta.kai kas namie yra, jis miega ramiai…jau nebeimanoma kentet…gaila ir suns, ir neisku ka daryt.gal jam reikia panos…ar kastracija tai pakeistu.nebezinom ko griebtis.

 30. simona:

  Sveiki,noreciau paklausti kokio amziaus geriausia sterilizuoti katyte ir kokia kaina mazdaug butu?

 31. simona:

  Sveiki,noreciau paklausti ar galima isoperuoti katytei nagucius ir kokios gali buti bedos?

 32. Svetlana:

  Sveiki,noriu suzinoti kokio amziaus jau galima sterilizuoti katyte,kokia kaina?

 33. Agne:

  Kreipiuosi i Raminta :)
  Tavo sunelis tiesiog nebenori buti vienas, jis yra neiskraunamas fiziskai.Jo visi veiksmai, palikus ji viena, yra tiesiog naturalus. Suo neturi uzsiemimo, todel susigalvoja veiklso pats. Tad gerai apgalvokite, ar pakankamai demesio skiriate savo augintiniui. Atsiminkite - nera blogu sunu, yra tik blogi seimininkai (arba ne visai ismanantys, kaip juos auginti).

 34. jola:

  Laba diena noreciau pasidometi ar galima kastruoti suni kuriam yra 5metai?

 35. Aciu uz gera informacija

  sunys

 36. .:

  sveiki,
  kalytei metai ir 10 men. Ar galima ja sterilizuoti, kai galbut ji dabar nescia? kadangi pries savaite susibego su patinuku, o mes palikuoniu nelabai norime..kokios gali buti pasekmes? ir kokia butu kaina su viskuo?

 37. Goda:

  Sveiki,

  Mano katytei 2 metai. Ar dar galima ją sterilizuoti? Ji yra susilaukusi 3 kačiukų vadas.

 38. Ieva:

  Sveiki, norėčiau sužinoti ar galima sterilizuoti kalytę, kai ji turi vieno mėnesio vaiką (šuniuką). Jeigu negalima, tai kada bus galima atlikti operaciją? P.S. mano kalytei lapkričio ketvirtą diena bus du metai.
  Ačiū, laukiu atsakymo. :)))

 39. Edita:

  Sveiki, norėjau Jūsų pasiteirauti ar dar galima būtų kastruoti dviejų metų beveik prancūzų buldogą? ir kiek tai kainuoja?
  ačiū.

 40. jelena:

  kiek kainuotu pasterizuoti kalyte jorksyro 2.2 kg 7 men.?

 41. Dovilė:

  Sveiki,
  kad ir kaip kvailai tai skambėtų.

  Pasiėmiau kačiuką iš žmonių. Jam 11-12 mėn. Šeimininkė sakė, kad katinas kastruotas. Patikėjau ja, nes nežinau, kaip turėtų atrodyti jo “organai” po kastracijos. Ar vizualiai yra kažkoks skirtumas nuo nekastruoto katino “lyties”? Kaip sužinoti/suprasti, ar katinas kastruotas, ar ne?

 42. :) tai žinoma yra išoriniai požymiai. Prie lytinio organo du kukuliai:). Jau jei jis nekastruotas, tai matytis turi, o pačiupinėjus tai jaučiasi 100 proc.

 43. Ausra:

  Sveiki,ar teisybe,kad kastruotas suniukas nebezymes savo teritorijos?Aciu,geros dienos!

 44. jolita:

  Sveiki,noreciau paklausti ar galima kastruoti 5 metu katina? Jis pradejo zymetis teritorija namie,iki siol to nedare. Aciu uz atsakyma.

 45. Karolina:

  Norėčiau sužinoti, ar galima sterilizuoti 12-os metų katę ir kokia būtų sterilizavimo kaina.

 46. ausriki:

  Sveiki,norėčiau paklausti, turiu mažą katytę, Rusų mielinąją (8-9mien). Ji yra nesčia, kadangi ji nemiegėja būti namie ir savo reikaliukus atlikti namie, ji visa tai atlieka lauke (nakty namie atlieka). Jos nieštumas sunkus, visa savaite nieko nevalgė, šiektiek išgeria vandenuko. Vieną vakarą ji būdama kaliudoriuje pabėgo ir nejo jos ta naktį surasti. Visa naktį ji buvo lauke. Kitą dien aparejus jei matesi, kad norėjo gimdyti, bet nejo, buvo išsikišusi kiap kopkike. na tada buvo sekmadfienis(vakar) as ja nunesiau i veterinaro namus ir jisai sake, kad noreji gimdyti , bet nepavyko. ta katuka istrauke ir pasake, kad po 2 val mazdaug turetu kitus du pagimdyti , bet gal reikes padeti jei, ir nezinai ar jie bus gyvi ar jau nebe, bet taip ir nesulaukiau viso sito visa nakti. Tai galite pasakyti ka man dabar dayti? kreiptis i veterinarą ar dar laukti? katike rami gana,kartais uskniauke, bet neranda sau vietos, akytes pasprogdinusi. Prasau atsakykit, nes nebezinau ka daryti… beje kiek kianuotu operacija pasalinti negimusius katinukus ir topaciu pasalinti gimda? Aciu

 47. ausriki:

  Sveiki,norėčiau paklausti, turiu mažą katytę, Rusų mielinąją (8-9mien). Ji yra nesčia, kadangi ji nemiegėja būti namie ir savo reikaliukus atlikti namie, ji visa tai atlieka lauke (nakty namie atlieka). Jos nieštumas sunkus, visa savaite nieko nevalgė, šiektiek išgeria vandenuko. Vieną vakarą ji būdama kaliudoriuje pabėgo ir nejo jos ta naktį surasti. Visa naktį ji buvo lauke. Kitą dieną parejus jei matesi, kad norėjo gimdyti, bet nejo, buvo išsikišusi kaip kojike katuko. na tada buvo sekmadienis (vakar) as ja nunesiau i veterinaro namus ir jisai sake, kad norejo gimdyti , bet nepavyko. ta katuka ištrauke (aisku nebegyvą) ir pasake, kad po 2 val mazdaug turetu kitus du pagimdyti , bet gal reikes padeti jei, ir nezinia ar jie bus gyvi ar jau nebe, bet taip ir nesulaukiau viso sito visa nakti. Tai galite pasakyti ka man dabar daryti? kreiptis i veterinarą ar dar laukti? katike rami gana,kartais užkniauke, bet neranda sau vietos, akytes pasprogdinusi. Prasau atsakykit, nes nebezinau ka daryti… beje kiek kianuotu operacija pasalinti negimusius katinukus ir topaciu pasalinti gimda? Aciu

 48. kinteira:

  sveiki gerb. Gydytojau
  as turiu veislini suniuka jam dabar 6 menesiai jau butu galima ji sterilituoti bet deja nusileidusi tik viena kiauside, ar dar laukti kol tai ivyks ar kreiptis i veterinara

 49. augintinis.eu:

  Senai reikėjo ne prieglaudas kurti o gyvūnus kastruoti ir sterilizuoti pasirūpinti.

 50. Grazina:

  Laba diena Gerb. Gydytojau.
  Turiu katytę kuri sterilizuota jau senokai prieš kokius 6 metus, bet po sterilizacijos laikui bėgant pilvukas tabaluoja kaip koks maišiukas. Kodel taip atsitiko.
  Pagarbiai

 51. aga:

  ar galima kastruoti 7 metu kates ?

 52. evis:

  Sveiki gal galit patart kaip reaguot ar ka daryt? nes mano katinas kastruotas kai jam buvo 6,5men prasidejus pirmiem morciaus pozymiams. po kastravimo buvo savaite ramus ir vel pradejo morciaut(pvz rekaut, but agresyvus, isdykaut su zaislas ir pan.) :D

 53. po sterilizacijos katyte pradejo slapintis drebindama ir iskelusia uodega ne ant kraiko o tiesia srovele ant sienos kaip katinas

Rašyti komentarą